Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Ο τεράστιος Τάσος Κολιγκιώνης στην 2η θέση του Arnold Classic Europe 2017

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Εξωπραγματικός για ακόμα μια φορά ο παγκόσμιος πρωταθλητής Τάσος Κολιγκιώνης που έφερε μια σπουδαία επιτυχία στη χώρα μας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής και αθλητής των X-treme Stores Έλληνας κατέκτησε την 2η θέση στο Arnold Classic Europe 2017 που διεξήχθη από 22-24 Σεπτεμβρίου στην Βαρκελώνη.

Ο αειθαλής bodybuilder πήρε μέρος στην κατηγορία Masters Bodybuilding 50-54 όπου ανέβηκε στη σκηνή να αντιμετωπίσει 15 φοβερούς αθλητές και ιερά τέρατα του ευρωπαϊκού bodybuilding. Όντας σε εξαιρετική σωματική κατάσταση, ξεχώρισε και πάλι, πήρε επάξια την 2η θέση και ίσως ήταν αυτός που δικαιούνταν την πρωτιά της κατηγορίας που τελικά κατέκτησε ο Ιταλός Stefano Capitanio. Πάντως, ο Τάσος Κολιγκιώνης ακόμα μια φορά έφερε έναν μεγάλο τίτλο στη χώρα μας!