Ο Θάνος Αλιμπάκης Overall Νικητής του 30ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΕΟΣΔ-IFBB

• Κατηγορία Νέα
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Σε ένα φοβερό αγώνα ο νεαρός bodybuilder που ήταν σε εξαιρετική κατάσταση σε όλα τα σημεία, επικράτησε όλων και πήρε τον Γενικό Τίτλο!

Σε έναν Γενικό Τίτλο πολλών... κυβικών ο αθλητής από τη Θεσσαλονίκη πήρε εύκολα τη πρωτιά, αφού νωρίτερα κατάφερε στη κατηγορία Bodybuilding Ανδρών -100kg να υπερτερήσει του Γιώργου Ματράκου και του Παντελή Σταυρουλάκη σε μια απίστευτη μάχη.

Στον τελικό αγώνα για τον Overall αν και δίπλα του είχε αξιόλογους αθλητές, ο Θάνος Αλιμπάκης δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα και σημείωσε μια από τις μεγαλύτερες επιτυχίες στη καριέρα του. Στη σκηνή ανέβηκαν οι: