Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Με χάλκινο μετάλλιο επέστρεψε από Παγκόσμιο Κύπελλο στην Κίνα ο Σπύρος Κεφαλωνίτης!

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Μια σπουδαία διάκριση πέτυχε ο Έλληνας αθλητής ανάμεσα σε κορυφαίους bodybuilders απο όλο τον κόσμο.

Το Χάλκινο Μετάλλιο κατέκτησε ο Σπύρος Κεφαλωνίτης στο Διεθνές Παγκόσμιο Κύπελλο Belt and Road 2018 που διοργανώσε στην Πόλη Σιάν της Κίνας η Κινεζική Ομοσπονδία Bodybuilding, από 17-22 Σεπτεμβρίου υπό την αιγίδα της IFBB.

Ο νεαρός αθλητής που εκπροσωπούσε τη χώρα μας σε μια παγκόσμαι διοργάνωση και ανάμεσα σε 65 χώρες-μέλη της IFBB, πήρε μέρος στην κατηγορία Mens Physique - 1.73 όπου και πήρε επάξια την τρίτη θέση ανάμεσα σε κορυφαίους αθλητές από όλα τα πλάτη και μήκη της υφηλίου.

Πρόκειται για ένα τεράστιο επίτευγμα για τον Σπύρο Κεφαλωνίτη το οποίο δεν πέρασε απαρατήρητο από τα X-TREME Stores - που στάθηκαν δίπλα στην προετοιμασία του - που συνεχάρησαν τον αθλητή για την διάκρισή του.

Τον αθλητή συνόδευσε στην Κίνα ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.Σ.Δ. κ. Κλιάφας Στυλιανός.