Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Tα αποτελέσματα των Ελλήνων αθλητών στο WABBA International World 2015 (photos)

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Σε ακόμη μια σπουδαία διοργάνωση του bodybuilding, η ελληνική αποστολή στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και κράτησε ψηλά την γαλανόλευκη σημαία που συνεχώς ανεβαίνει τόσο στο ευρωπαϊκό, όσο και στο παγκόσμιο στερέωμα του αθλήματος...

Οι αθλητές που συμμετείχαν στο WABBA International World 2015 που διεξήχθη το διήμερο 4-5 Δεκεμβρίου στη Τενερίφη ήταν ο Overall νικητής του πρόσφατου Κυπέλλου της WABBA, Γιάννης Aλιμπέρτης, καθώς και ο Γιώργος Aιχμαλωτίδης με τον Θοδωρή Καλμούκο. Μοναδική γυναίκα της αποστολής η Ευαγγελία Κεραμιδά η οποία εν τέλει δυστυχώς δεν αγωνίστηκε.

Aξίζει να αναφερθεί ότι Γενικός νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Peter Molnar που πριν λίγες εβδομάδες επισκέφθηκε την Ελλάδα ως guest poser στο NAC Βαλκανικό & Πανελλήνιο Κύπελλο 2015 που έγινε στις 14 Νοεμβρίου στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας.

Aς δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα...

ΓΙAΝΝΗΣ AΛΙΜΠΕΡΤΗΣ

Σε φανταστική κατάσταση ο Γιάννης Aλιμπέρτης ολοκλήρωσε ένα μοναδικό comeback και πήρε την 2η θέση στην κατηγορία του. Μια φοβερή εμφάνιση που αφήνει αρκετές υποσχέσεις για το μέλλον ενός εξαιρετικού αθλητή.

ΓΙΩΡΓΟΣ AΙΧΜAΛΩΤΙΔΗΣ

Με μια σημαντική διάκριση επέστρεψε από την Τενερίφη ο σούπερ Γιώργος Aιχμαλωτίδης που παρουσίασε την εντυπωσιακή του γράμμωση και ανταμείφθηκε με την δεύτερη θέση στην κατηγορία Super Masters

ΘΟΔΩΡΗΣ ΚAΛΜΟΥΚΟΣ

Με μετάλλιο έφυγε από την Ισπανία και ο Θοδωρής Καλμούκος που πήρε την δύσκολη τρίτη θέση στην κατηγορία του Body Fitness. Έτσι, οι άνδρες της ελληνικής αποστολής έφυγαν όλοι με σπουδαίες διακρίσεις και με μετάλλια από τη μεγάλη διοργάνωση της Τενερίφης.