12η θέση ο Πιστόλας, 7η θέση η Ζαβιτσάνου στο San Marino Pro 2017

• Κατηγορία Νέα
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Μια δυνατή εμπειρία στο ντεμπούτο τους στους επαγγελματικούς αγώνες είχαν οι δυο καταξιωμένοι Έλληνες αθλητές.

Μετά από τις επαγγελματικές κάρτες που απέκτησαν πρόσφατα σε διεθνείς διαγωνισμούς οι δυο αθλητές, κλήθηκαν μετά από μια μεγάλη και σκληρή προετοιμασία να ανέβουν στη σκηνή του IFBB San Marino Pro 2017 και να αντιμετωπίσουν μια ακόμη πρόκληση σε κατηγορίες με κορυφαία ονόματα του bodybuilding από όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη.

Αμφότεροι εμφανίστηκαν αρκετά βελτιωμένοι από την τελευταία φορά και πιάνοντας ένα επίπεδο αντάξιο των ευρωπαϊκών προδιαγραφών διαγωνίστηκαν με αξιώσεις για ένα καλό πλασάρισμα ανάμεσα σε μεγαθήρια του bodybuilding. Ακόμη κι αν δεν μπήκαν στις τελικές 6άδες, πρόκειται για μια μεγάλη εμπειρία και διάκριση για δυο ταλαντούχους αθλητές που έκαναν την παρθενική τους εμφάνιση ως επαγγελματίες στις ευρωπαϊκές σκηνές.

Ο Χρήστος Πιστόλας αγωνίστηκε στην Open Pro Bodybuilding, ανάμεσα σε 26 αθλητές, όπου πήρε την 12η θέση σε μια κατηγορία όπου νικητής αναδείχθηκε ο τεράστιος Αμερικανός Cedric McMilan.

H Eλένη Ζαβιτσάνου αγωνίτηκε στην Figure Pro, όπου ανάμεσα σε 22 αθλήτριες, κατάφερε να πάρει την 7η θέση! Νικήτρια της κατηγορίας αναδείχθηκε η Ιταλίδα Zulema Duran.