Τρεις παγκόσμιες επιτυχίες για την ομάδα του Muscle Club

• Κατηγορία Νέα
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Σάρωσαν οι αθλητές του Muscle Club οι οποίοι κατέκτησαν τρία σπουδαία μετάλλια στο ΙFBB Diamond Cup 2017!

Μεγάλη συμβολή στις καλές εμφανίσεις και τις επιτυχίες της ελληνικής ομοσπονδίας στον διεθνή αγώνα που φιλοξενήθηκε την Κυριακή 19 Νοεμβρίου στο Γαλάτσι, είχαν τρεις αθλητές του Muscle Club Team που πήραν ένα χρυσό, ένα αργυρό και ένα χάλκινο.

Πρόκειται για τον Γιάννη Θεράπο που πήρε την 1η θέση στη κατηγορία Men's Clasic Bodybuilding +180cm, με τον Γιώργο Μαργαρίτη να παίρνει την 3η θέση την ίδια κατηγορία και τον Τζίμι Γιουσέφ να κατακτά την 2η θέση στη κατηγορία Men's Bodybuilding -80kg.

Η σπουδαία δουλειά που γίνεται στην οικογένεια του Muscle Club φέρνει και τις ανάλογες διακρίσεις με τους σπουδαίους Έλληνες αθλητές να αγωνίζονται ανάμεσα σε κορυφαίους αθλητές του κόσμου κρατώντας ψηλά την ελληνική σημαία και το ελληνικό bodybuilding.