Ο Θάνος Αλιμπάκης OVERALL νικητής του 23ου Πανελληνίου Κυπέλλου ΕΟΣΔ-IFBB

• Κατηγορία Νέα
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Σε εκπληκτική κατάσταση ήταν σε ένα ακόμη αγώνα της ΕΟΣΔ ο Θάνος Αλιμπάκης που αναδείχθηκε Γενικός Νικητής, αλλά και κατέκτησε την επαγγελματική κάρτα.

Μετά την κατάκτηση του 30ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος ΕΟΣΔ-IFBB ο ταλαντούχος αθλητής της σωματικής διάπλασης πήρε επάξια και το 23ο Πανελλήνιο Κύπελλο κάνοντας το απόλυτο νταμπλ στον σπουδαίο θεσμό.

Σε μια τελική μάχη με αξιόλογους αθλητές ο Θάνος Αλιμπάκης εντυπωσίασε με την μυϊκή μάζα του και τη συμμετρία του κοινό και κριτές, παίρνοντας έτσι τον Γενικό Τίτλο αφού νωρίτερα είχε ξεπεράσει ένα μεγάλο εμπόδιο στη κατηγορία του, αυτό του Νίκου Μουσουνίδη.

Έτσι, μετά την μεγάλη νίκη ο 25χρονος πήρε ταυτόχρονα και την IFBB PRO Card, είναι πανέτοιμος για το ακόλουθο Diamond Cup που θα διεξαχθεί σε δυο εβδομάδες στο Γαλάτσι, αλλά και για τις νέες ευρωπαϊκές και παγκόσμιες προκλήσεις που καλείται να αντιμετωπίσει.