Με ελληνικό χρώμα το 18ο IBFA World Championship

• Κατηγορία Νέα
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 18ο IBFA World Championship που διεξήχθη στη Ρώμη με την ελληνική αποστολή να παίρνει πολύ καλές θέσεις και με τους Έλληνες αθλητές να... ψηλώνουν το ελληνικό bodybuilding σε ακόμη μια σπουδαία ευρωπαϊκή διοργάνωση...

Ο Κώστας Τσίτσικας που πήρε τον Γενικό τίτλο στο Κύπελλο IBF2015 κατέκτησε την 9η θέση στη Master over 40 μια κατηγορία... φωτιά με κορυφαίους αθλητές από το ευρωπαϊκό στερέωμα. Την καλύτερη διάκριση στο ιταλικό έδαφος είχε ο Χρήστος Μανίκης που πάτησε την 6η θέση του βάθρου στη κατηγορία fashion montel men's. Μεγάλες μάχες έδωσε ο Παναγιώτης Σώζος στη κατηγορία h/p +6 kg όπου πήρε την 8η θέση με πολύ δυσκολία. Τέλος, η πολύ φορμαρισμένη Ελένη Σελληνίδου εντυπωσίασε το κοινό στη κατηγορία fashion (montel) και ανμεσα σε 23 εξαιρετικές αθλήτριες έφυγε επάξια με την 14η θέση.

Την ελληνική αποστολή στην Ρώμη συνόδεψε ο πρόεδρος της IBFA, Nίκος Μαστροκωστόπουλος.